Prestigio 8500 DUO - 24h z "tanim" Windows Phone'm

Aleksander Kiszniewski
Aleksander Kiszniewski

W moje ręce wpadł właśnie pierwszy Windows Phone firmy Prestigio. Multiphone 8500 DUO to 5-calowy smartfon z systemem w wersji 8.1, który masz szansę lekko namieszać na polskim rynku. Smartfon właśnie wchodzi do sprzedaży w sklepach Sferis, Komputronik i X-KOM.

Przeczytaj całość
Windows Phone 8.1 - tydzień z "nowym" systemem

Aleksander Kiszniewski
Aleksander Kiszniewski

Podczas konferencji Microsoft Build na początku kwietnia tego roku, koncern z Redmont zaprezentował światu m.in. nową odsłonę mobilnych okienek, czyli Windows Phone 8.1. Oficjalnie ma być ona dostępna dopiero w połowie roku, jednak Microsoft udostępnił ją jako narzędzie dla deweloperów, więc w konsekwencji każdy posiadacz smartfona z Windowsem 8 mógł zainstalować aktualizację. Pierwsze plotki mówią już o ponad milionie zainstalowanych Windowsów 8.1, co daje około 3% wszystkich użytkowników WP (tylu deweloperów...:P).

Przeczytaj całość
Nokia X, XL - "Android" strzałem w dziesiątkę?

Aleksander Kiszniewski
Aleksander Kiszniewski

Podczas tegorocznych targów MWC prezentacja "Nokii z Androidem" sama w sobie nie była wielkim zaskoczeniem. Niespodzianką była premiera całej serii smartfonów i poziom zaangażowania Nokii/Microsoftu w ten projekt. Może się okazać, że jest to jedna z najbardziej dalekowzrocznych decyzji i najlepsza z możliwych dla przyszłego rozwoju... Windows Phone.

Przeczytaj całość
Przezes znanej firmy mówi: "Przez miernik prądu, można przejąć serwery elektrowni i doprowadzić do katastrofy"

Aleksander Kiszniewski
Aleksander Kiszniewski

Z reguły nie robię takich rzeczy, ale słowa, jakie zostały wypowiedziane przez dyrektora zarządzającego znanej firmy produkującej oprogramowanie i sprzęt komputerowy wprawiły mnie w osłupienie. Wszystko wskazuje na to, że kadra zarządzająca w naszym kraju bierze przykład z internautów, dołączając do akcji "nie znam się, to się wypowiem"

Przeczytaj całość
SMSy zamiast rozmów. Dlaczego są takie popularne i co z tego wyniknie?

Aleksander Kiszniewski
Aleksander Kiszniewski

Niespełna dwa tygodnie temu SMS obchodził swoje 21. urodziny. Co sprawia, że ta archaiczna już poniekąd technologia, zamiast odchodzić powoli do lamusa, święci swoje triumfy. Mało tego, SMSom nie jest straszny internet, a coraz bardziej wypierają one rozmowy telefoniczne. Co jest w nich takiego, że wybieramy je częściej niż proste i szybkie rozmowy, a także jak wpływa to na nas i świat, w jakim się obracamy na co dzień?

Przeczytaj całość
Lumia 925 - Nokia w pełnej krasie - recenzja

Aleksander Kiszniewski
Aleksander Kiszniewski

Nokia Lumia 925 nie jest już smartfonem nowym, jej premiera miała miejsce w połowie maja, a debiut rynkowy chwilę później. Niestety, do naszego kraju dotarła ona ze sporym opóźnieniem, oficjalna sprzedaż rozpoczęła się dopiero pod koniec września, natomiast jedynym operatorem, który obecnie ma tego smartfona w swojej ofercie, jest Orange*. Skąd to opóźnienie i brak zainteresowania? Czy coś w tym telefonem jest nie tak? Po tygodniu spędzonym z urządzeniem, śmiem twierdzić, że jest wręcz przeciwnie.

Przeczytaj całość
Nokia Lumia 1020 - "supersmartfon, ale..." - recenzja

Aleksander Kiszniewski
Aleksander Kiszniewski

Parafrazując słowa pierwszej polskiej encyklopedii powszechnej, Lumia 1020 jaka jest każdy widzi. Urządzenie nie jest ani piękne, ani zgrabne, jednak nie można powiedzieć, że nie jest warte uwagi. Jest to jeden z kilku najważniejszych telefonów Nokii od samego początku jej historii. Przede wszystkim jest to najprawdopodobniej ostatni smartfon sygnowany logiem fińskiej firmy. Nokia wydała na świat ten owoc swego łona, po czym… odeszła na tamten świat.

Przeczytaj całość
IFA 2013: Kto jest prawdziwym królem 4K?

Aleksander Kiszniewski
Aleksander Kiszniewski

Tegoroczne targi IFA okazały się bardzo owocne w premiery nowego sprzętu. Producenci praktycznie zalali nas nowymi urządzeniami. Jednak to co zrobiło na mnie największe wrażenie to nie zegarek Samsunga, nowa Xperia, czy którykolwiek z niesamowitych telewizorów. To co mi zaimponowało, to stworzenie pewnego rodzaju kompleksowości i całego systemu obracającego się wokół dwóch magicznych znaków - "4K". Udało się to niestety jedynie nielicznym i to oni zasiądą teraz wspólnie na tronie "Królestwa Ultra HD".

Przeczytaj całość
Planowane postarzanie. Nie taki straszny diabeł jak go malują?

Aleksander Kiszniewski
Aleksander Kiszniewski

Planowane postarzanie produktów (ang. planned obsolescence) - praktyka wcale nie nowa, a jednak niezmiennie budząca niesmak i zgorszenie wśród konsumentów. Może jednak patrzymy na działania producentów ze złej perspektywy. Na siłę stawiamy się w roli ofiar, podczas gdy nie do końca nimi jesteśmy. Brzmi przewrotnie? Nie do końca. Oczywiście, ciężko o huraoptymizm w przypadku zjawiska, którego celem jest zmuszenie nas do kupna nowego sprzętu, mimo iż stary jest (lub powinien być) w pełni sprawny. W dzisiejszych czasach wszyscy powinniśmy być świadomi, że takie działania mają miejsce. Zamiast więc bezcelowo walczyć z wiatrakami, należy przyjąć to za pewnik. Produkty są postarzane i koniec! Dlatego też zamiast marudzić i użalać się nad losem biednego konsumenta oszukiwanego na każdym możliwym froncie, należy tę sytuację zaakceptować, a kupując nowy sprzęt liczyć się z faktem, że za dwa lata czeka nas wymiana.

Przeczytaj całość