Henkaku!

kozarovv
kozarovv

Henkaku, co to właściwie jest? Henkaku to w wolnym tłumaczeniu Rewolucja. Henkaku to w tym przypadku także zamierzona gra słów, ponieważ pierwszy człon słowa odnosi się do Homebrew ENabler. I właśnie tym jest Henkaku, gotowym rozwiązaniem pozwalającym posiadaczom konsoli Playstation Vita, oraz Playstation TV na uruchamianie niepodpisanego przez Sony kodu. 

Będzie trochę o zabezpieczeniach konsoli, trochę o tym co zdjęcie tych zabezpieczeń nam daje. Trochę o tym co Sony na tym traci, i czy aby na pewno. Nie zabraknie też małej dawki technikaliów i historii samego henkaku. Wpis jest wynikiem chwilowego nadmiaru wolnego czasu, i mam nadzieje że zainteresuje chociaż kilka osób.  

Przeczytaj całość
"Przerobiłem" konsole! - Czyli co zyskałem nie będąc piratem.

kozarovv
kozarovv

Na wstępie wypadało by się przedstawić. Tak więc jestem moderatorem pewnej anglojęzycznej strony zajmującej się tak zwaną "szarą strefą" konsol spod marki Sony. Poniższym tekstem chcę przybliżyć zastosowania "przerobionych" (nie cierpię tego słowa, jednak dotrze ono do największej grupy..) konsol, zastosowań w pełni legalnych. W naszym kraju przyjęło się że jeżeli ktoś "złamał" konsole to oczywiście po to żeby grać na pirackich kopiach gier. A często prawda jest zupełnie inna, piractwo to skutek uboczny zabawy z "homebrew". 

Przeczytaj całość
Najnowsi blogerzy
ZenFistunknown_soliderhainczludojadkrzysztofwolongiewiczPuszorMuMineQPhalandircicior112kozarovvkristoflampart[DH] BanitovhpMade In 3WŚruTubaFoxaZlotoUchyGorylJaRoMalloygatorListonosz_złej_nowinytomeczek80max-bitroksiphaker146Blog technologiczny TECHNETQingwaWodziantracer123Windows7 fanWojtek Żuchowski