Ile są warte słuchawki bezprzewodowe Tracer Beat Black?

Michał Wójcik
Michał Wójcik

Mam nastoletnią szwagierkę. A z nastolatkami jest tak, że jak się na coś uprą to muszą dopiąć swego. Szwagierka uparła się słuchawki bezprzewodowe bluetooth, które mogłaby nosić na sobie dłuższy czas. Od razu warto zaznaczyć, że nastolatka słucha amine-muzy, czyli czegoś między zespołem Babymetal i きゃりーぱみゅぱみゅ. Nie ważne czy dźwięk wydobywa się z pojedynczego głośnika smartfona czy z najtańszych komputerowych pierdziawek. Jednym słowem zupełnie nie doceniłaby warsztatu audiofilskiego, dlatego od razu założyliśmy zupełny brak znaczenia jakości dźwięku. Skupiliśmy się więc na funkcjonalności. Wybór padł na Tracera.

Przeczytaj całość
Czy tani Tracer Headshot spełni oczekiwania graczy?

Michał Wójcik
Michał Wójcik

Skoro dowiedzieliśmy się już, że poziom gry w Quake Live jest wprost proporcjonalny do mocy posiadanego zasilacza, to teraz czas sprawdzić co jest zależne od jakości myszy. Ale spokojnie, chyba nie 'skill', bo niezależnie od tego jaką macie mysz, to i tak nie macie szans w starciu z redakcyjnym kolegą Łukaszem. True story...

Przeczytaj całość
Tracer Headshot: Galeria

Michał Wójcik
Michał Wójcik
Goclever Orion 101 - solidny średniak

Michał Wójcik
Michał Wójcik

Goclever zadomowił się już na rodzimym podwórku producentów sprzętu elektronicznego i obecnie jest znany szczególnie z produkcji tabletów i smartfonów. Podobnie jak inni polscy producenci odcina się od wizerunku sprzedawców taniej chińszczyzny. Na obecnym etapie rozwoju rodzime firmy oferują urządzenia nie odbiegające jakościowo od zachodnich marek. Tym razem sprawdzę czy nowy Goclever Orion 101 dotrzymuje standardów markowego sprzętu.

Przeczytaj całość
PVR HD7000 - nowy dekoder Cyfrowego Polsatu

Michał Wójcik
Michał Wójcik

Cyfrowy Polsat wprowadził na rynek nowy dekoder - HD 7000, który umożliwia m.in. nagrywanie jednego kanału i oglądanie drugiego.  Platforma satelitarna Zygmunta Solorza-Żaka sporo zyskała na zamieszaniu i chłodnym przyjęciu NC+ przez abonentów. I zasłużenie, bo zapewnia ciekawe warunki i wiele niepowtarzalnych treści, m.in. dla fanów sportów motorowych czy tenisa. Ale o samej ofercie operatora będzie nieco później, a na chwilę obecną skupię się na sprzęcie, bo ten wprowadza w ofercie CP od dawna potrzebną funkcjonalność.

Przeczytaj całość
SmartTV w starym odbiorniku z Netia Playerem

Michał Wójcik
Michał Wójcik

Od lat korzystałem z płatnej telewizji N, jednak ostatnie nieczyste zagrywki NC+ zmusiły mnie do rezygnacji z ich usług. W efekcie zacząłem rozglądać się za innymi rozwiązaniami. O urządzeniu Smart TV podpinanym do HDMI już pisałem. Jednak rynkowa oferta urządzeń uzupełniających DVB-T jest nieco szersza. Dziś moje wrażenia na temat NetiaPlayera i powiązanej oferty Netii.

Przeczytaj całość
Cabletech URZ0350 okiem amatora

Michał Wójcik
Michał Wójcik

Zastanawiałem się ostatnio, jak to jest mieć Smart TV. Możliwości jakie otwiera przed użytkownikami internet są imponujące, dlatego warto zadbać o odpowiednie rozbudowanie telewizora. Sam mam już leciwy odbiornik bez funkcjonalności zwanej smart, dlatego z pomocą przyszła mi przystawka Cabletech URZ0350. To urządzenie z Androidem 4.1 i dwurdzeniowym procesorem, które przyłącza się do odbiornika TV poprzez port HDMI. W tym miejscu przedstawię jej parametry i kilka wad.

Przeczytaj całość
Kieszonkowy projektor na co dzień

Michał Wójcik
Michał Wójcik

Ostatnio często muszę używać projektora, szczególnie w kontaktach biznesowych. Jestem przez to zmuszony do codziennego targania ze sobą dwóch toreb - jednej z laptopem, drugiej z dużym i ciężkim projektorem. Ale pewnego razu podpatrzyłem "na mieście" mały projektorek i mnie olśniło - nie muszę przecież dźwigać tylu ciężarów, lepiej będzie zaopatrzyć się w mały i przenośny projektor, który zmieści się do torby z laptopem! Opowiem Wam jak to rozwiązanie sprawdza się w praktyce.

Przeczytaj całość
Marka Fritz! powraca do Polski

Michał Wójcik
Michał Wójcik

Fritz! to marka firmy AVM znana na zachodzie od dawna. Na naszym rynku jest obecna od lat dziewięćdziesiątych kiedy to TP S.A. dystrybuowała urządzenia AVM służące do wdzwanianego dostępu do internetu. Sam miałem modem ISDN Fritz! osiągający zawrotną, jak na tamte czasy przepustowość 128 kb/s. I właśnie sentyment sprowokował mnie do przyjrzenia się bliżej  produktom Fritz!

Przeczytaj całość
Dwa rdzenie, 7", 1GB i IPS za pół tysiaka? Rzut okiem na GoClever Tab M713G

Michał Wójcik
Michał Wójcik

Osobiście odczuwam wewnętrzny opór, żeby wydać na tablet więcej niż tysiąc złotych. Jeszcze nie tak dawno kupienie dobrego tabletu z 3G w rozsądnej cenie graniczyło niemal z cudem. Ale teraz wiele się zmieniło. Bez większych problemów kupimy dobry tablet kosztujący poniżej 600 zł. Co więcej będzie on doskonałej jakości, z matrycą IPS, dwurdzeniowym procesorem i 1 GB RAMu. Czy takie urządzenie będzie miało jakieś wady? Sprawdzam to na przykładzie bardzo popularnego GoClever M713G.

Przeczytaj całość