Battlefield 4: sprawdź jak uzyskać dostęp do bety

5
Battlefield 4: sprawdź jak uzyskać dostęp do bety

Czwarta odsłona serii pierwszoosobowych strzelanek właśnie została oficjalnie zapowiedziana przez koncern Electronic Arts. W BF4 pogramy już na jesieni. Seria Batllefield słynie przede wszystkim z miodnego trybu multiplayer. I tak chyba pozostanie. Ale jak pokazuje pierwsze wideo z rozgrywki - kampania też ma ciekawe momenty.

W San Francisco i Sztokholmie równocześnie odbyły się konferencje prasowe zapowiadające nowy tytuł EA: Battlefield 4. Gra ukaże się na PC-ty, konsole Xbox 360 i PS3 już na jesieni. Na razie nie wiadomo nic o planach wydawniczych na konsole nowej generacji.

Na konferencjach zademonstrowano 17-minutową rozgrywkę z trybu single-player. "Łowienie w Baku" to obraz prosto z gry (nie żaden render), który jest pierwszym opublikowanym fragmentem "czwórki". Historyjka przedstawia czterech amerykańskich żołnierzy walczących z rosyjskimi siłami specjalnymi. Ludzkie, prawdopodobne i dramatyczne - tak autorzy określają kampanię dla pojedynczego gracza Battlefield 4.

 

To, co widać w rozgrywce to wiele nowych lokacji. Dobre mapy nadal są siłą BF3, miejmy więc nadzieję, że tak też pozostanie. Nie licząc oczywiście faktu, że te mapy sprzedawane są jako dodatki do gry. Bo to też na pewno pozostanie niezmienione.

W filmie z rozgrywki jest też sporo elementów spójnych z trójką. Widzę wręcz same podobieństwa - m.in pojazdy i bronie. Co prawda na pierwszy rzut oka jest dużo ładniej - silnik Frostbite 3 robi swoje. Mam tylko nadzieję, że to nie złudzenie. Mi w BF3 brakowało nieco interakcji z otoczeniem. Fajnie byłoby móc wsiąść do cywilnego wozu i nim pojeździć. Co prawda jest mały, śmieszny Bobcat, ale to nie to samo. I najważniejsze: sam tyle razy próbowałem unieszkodliwić "helkę" z M320. Bez skutku. Ale jak widać na filmie - jest to możliwe.

Grę można już zamawiać w przedsprzedaży w cenie 169 zł i 199 zł za edycję specjalną. Warto dodać, że EA informowało, że dostęp do wersji beta otrzymają osoby, które zakupiły w przedsprzedaży Medal of Honor: Warfighter. Jednak kilka dni temu wyszło na jaw, że otrzymają go także subskrybenci BF3: Premium.

Battlefield 4 - Fishing in Baku screen 1

Battlefield 4 - Fishing in Baku screen 2

Battlefield 4 - Fishing in Baku screen 3

Battlefield 4 - Fishing in Baku screen 5

Battlefield 4 - Fishing in Baku screen 4

Oceny (0)
Średnia ocena
Twoja ocena
kosmitagt (2013.03.27, 09:47)
Ocena: 0
'silnik Frostbite 3 robi swoje' A ja myślałem że to nadal jest usprawniona wersja Frostbite 2:)
majkel84 (2013.03.27, 10:20)
Ocena: 0
Wierząc zapowiedziom, ma to być poprawiony Frostbite 2. Nadal będzie korzystał z DX11, dostanie nową wersję fizyki zniszczeń - Destruction 4.0 i cośtam ma zmienić w zakresie teselacji. Pożyjemy, zobaczymy.
om3ga (2013.03.27, 11:03)
Ocena: 0
po serii dodatkow do BF3 nie spodziewalem sie 4 tak szybko. Liczac koncowke tego roku to raptem od 1.5 do 2 lat po premierze 3. Zmiany raczej kosmetyczne ktore mogly wyjsc w kilku update'ach, ale hajs trzeba krecic. Scumbag EA, chyba jedni z niewielu, ktorzy potrafia sprzedac to samo klka razy, patrzac tez na inne serie.
sosite (2013.03.27, 12:20)
Ocena: 1
om3ga (2013.03.27, 11:03)
Zmiany raczej kosmetyczne które mogły wyjść w kilku update'ach, ale hajs trzeba kręcić. Scumbag EA, chyba jedni z niewielu, którzy potrafią sprzedać to samo kilka razy, patrząc tez na inne serie.

Oj z dwojga złego w BF-ie nowe wersje zmieniają chociaż cokolwiek - nie to co w CoD ;)
Kacper Szymczak (2013.03.29, 20:04)
Ocena: -1
Będę w Becie dzięki MoHowi :]
Zaloguj się, by móc komentować