Czy tani Tracer Headshot spełni oczekiwania graczy?

7
Czy tani Tracer Headshot spełni oczekiwania graczy?

Skoro dowiedzieliśmy się już, że poziom gry w Quake Live jest wprost proporcjonalny do mocy posiadanego zasilacza, to teraz czas sprawdzić co jest zależne od jakości myszy. Ale spokojnie, chyba nie 'skill', bo niezależnie od tego jaką macie mysz, to i tak nie macie szans w starciu z redakcyjnym kolegą Łukaszem. True story...

Tracer Headshot to pierwsza mysz tego producenta z  sensorem Avago ADNS-9800. Dodajmy, sensorem używanym często w znacznie droższych produktach. A to właśnie cena przemawia za produktem Tracera, bo za niespełna 130 zł trudno o inną mysz z tym lub podobnym sensorem na pokładzie. Przyznam, że zaciekawiła mnie ta egzotyczna mieszanka. Szczególnie, że sama marka nie ma zbudowanej takiej renomy jak konkurencyjne firmy oferujące akcesoria dla graczy. Czy samo to usprawiedliwia sporą różnicę cenową, czy może ta mysz ma jakieś większe wady? Jako zapalony gracz BF3, UT3 i Quake'a sprawdzę czy jakość, jaką oferuje Tracer Headshot współgra z renomą użytego w jej produkcji sensora.

 Specyfikacja

 • Laserowy sensor Avago 9800
 • Rozdzielczości DPI 600/1200/2000/3000/4800/6400/8200 (sygnalizowana diodami)
 • 9 ciężarków o łącznej masie 25g
 • Waga myszy przy pełnym obciążeniu: 130 g (bez kabla)
 • Liczba przycisków 8
 • Długość przewodu (m) 1,7
 • Częstotliwość próbkowania: 250-1000 Hz 
 • Zgodność z systemami:
  • Microsoft Windows XP
  • Microsoft Windows Vista
  • Microsoft Windows 7
  • Microsoft Windows 8
  • Mac OS Xv10.4.0
  • Linux (jądro 2.6>)
 • Typ złącza: USB 2.0 (kompatybilna z USB 3.0)

 

Budowa

P1110541

Powierzchnia gryzonia jest wykonana z twardego plastiku, co na pierwszy rzut oka pozostawia nieco dwuznaczne wrażenie. Montaż i spasowanie elementów też może pozostawiać pewne życzenia. Mimo że jest dość równomiernie, to między różnymi przyciskami widać wyraźne szczeliny. Skok przycisków jest wyczuwalny i odpowiedni. Jedynie przyciski zmiany rozdzielczości, pod kciukiem wymagają znacznie mocniejszego przyciśnięcia.

P1110589Na powierzchniach bocznych zastosowano tworzywo mniej śliskie, sprawiające wrażenie gumowanego. Nieco trudniej utrzymać je w czystości niż gładki, twardy plastik. Nie ułatwia tego także obecność licznych perforacji. Sam scroll został pokryty antypoślizgowym gumowym materiałem z wypustkami utrudniającymi poślizg.P1110554

Kabel z oplotem wydaje się być solidny. Nie jest zbyt sztywny, ani za miękki i ma praktyczny rzep. Złącze USB jest "pozłacane".

Od spodu zajdują się cztery ślizgi, sensor i wieczko.

P1110561

P1110564

Pod plastikowym wieczkiem znajduje się sześć ciężarków. Po ich wyjęciu mysz jest zauważalnie lżejsza. Osobiście używam wersji możliwie najcięższej.

P1110592

Przeszkadzać mogą nieco wrażenia wizualne z obcowania z Headshotem. Mianowicie na bokach myszy widoczne są dwie diody, których położenie wyraźnie widać pod świecącymi częściami. Światło wydobywa się także ze szczelin między przyciskami, co jest chyba niezamierzone przez producenta.

P1110585

Tracer Headshot jest dostosowany do osób praworęcznych. Pod prawym kciukiem, w wyprofilowanym zagłębieniu, znajduje się pięć przycisków. Z lewej strony powierzchnia jest natomiast nieco wypukła, co pozwala oprzeć się palcom serdecznemu i małemu.

 

Oprogramowanie

 Producent dołączył do zestawu płytkę z wystarczająco funkcjonalnym oprogramowaniem. Można przyczepić się do braku kilku zaawansowanych funkcji w oprogramowaniu, jednak umożliwia ono całkiem sprawne posługiwanie się myszą.Soft

Soft2Bocznym diodom można przypisać dowolny kolor z palety 33 dostępnych. Dodatkowo skonfigurować można intensywność ich podświetlenia i częstotliwość pulsowania w trzech krokach. Możliwe jest też wyłączenie podświetlenia. Diody górne są jednak zawsze włączone i świecą na niebiesko zależnie od zadanego trybu czułości..Soft3

Wszystkie przyciski są konfigurowalne i można przypisać im sporo ciekawych funkcji. Możliwe jest zapisanie pięciu predefiniowanych profili.

Syntetyka

Szybkie testy potwierdziły, że żadna rozdzielczość nie jest interpolowana, raportowanie utrzymuje się na maksymalnym poziomie, a akceleracja pierwotna jest minimalna, niemal niezauważalna.

DPI

 

250Hz

500Hz

1000Hz

Częstotliwość raportowania utrzymuje się w okolicach zadanych wartości, w tym na poziomie 1000 Hz.

Sama gra myszą to czysta przyjemność. Oczywiście ręka potrzebuje jakiegoś czasu na adaptację, ale spędziłem z tym produktem już kilka miesięcy i nie mam mu nic do zarzucenia pod względem precyzji działania.

Podsumowanie

Na podstawie dłuższego czasu spędzonego z myszą wysnuwam wniosek, że nie trzeba obawiać się sprzętu tej marki myśląc o graniu. Tracer ma oczywiście co dopracowywać - wygląd, użyte materiały czy oprogramowanie mogło by być przecież lepsze. Ale mysz Headshot ma większość atrybutów dobrego narzędzia zagłady. Całkiem wygodnie układa się w ręce, potrafi być niezwykle precyzyjny i na dłuższą metę całkiem komfortowy. A to już wystarczy, żebym przy obecnej cenie (około 130 zł) mógł szczerze polecić tę mysz dla graczy.

 

  Galeria

Pełna galeria znajduje się tutaj.

 

 

 

 

Oceny (5)
Średnia ocena
Twoja ocena
damian555666777 (2014.02.27, 22:27)
Ocena: 0
,,mógł szczerze polecić TĄ mysz dla graczy.' - Tę ! :) Poza tym recka super
KapitanZ (2014.02.28, 10:03)
Ocena: 0
Chętnie bym poczytał o wrażeniach z użytkowania z konkretnych gier, aplikacji (programy graficzne/www/cokolwiek).
Myślę, że warto było by uzupełnić wpis o takie informacje. Są one z 10x bardziej istotne niż testy syntetyczne. Wystarczy rzucić oka na specyfikację by mieć 90% gwarancji na to, że sensor dobrze sobie poradzi, ale czy kształt myszki, działanie przycisków i mychy jako całość, pozwoli mi na komfortową pracę? No właśnie tego chciałbym się dowiedzieć i czekam na jakiś dodatek ;)
Pozdrawiam
smog11 (2014.02.28, 11:35)
Ocena: 1
1. na jakiej podstawie autor napisał że żadna rozdzielczość nie jest interpolowana- chyba ktoś tu mysli pojęcia.
2. mouse rate chcecker często nie działa prawidłowo i test ten dobrze wykonać w enotusie.
majkel84 (2014.02.28, 12:28)
Ocena: 0
@ up
Oczywiście screenów z testów interpolacji nie umieściłem. Tak jak zresztą w większości ostatnich testów na labie nie umieszczano. Podobnie z MRC - sprawdzałem jeszcze kilkoma programami, ale akurat entousem nie.

damian555666777 (2014.02.27, 22:27)
,,mógł szczerze polecić TĄ mysz dla graczy.' - Tę ! :) Poza tym recka super

Dzięki. Rzeczywiście, rozpędziłem się z tym. Już poprawiam.

Wpis oczywiście uzupełnię o wrażenia z użytkowania.
Edytowane przez autora (2014.02.28, 12:28)
mcrobert666 (2014.03.01, 08:56)
Ocena: 0
ten test to jedna wielka ściema, powiem otwarcie, miałem tą myszkę, testowałem, przez dłuszy okres czasu, materiały tandetne, wykonanie i spasowanie materiałów słabe, do gier ta myszka się nie nadaję, chyba że masz zamiar się wpieniać, albo jesteś nobkiem dla którego nie ma znaczenia na czym gra, koncząć, tą myszkę rozkłada na łopadk 3letni a4tech 748 którego chciałem leży u mnie w szafie.
majkel84 (2014.03.01, 10:20)
Ocena: 0
Oczywiście masz prawo do swojej opinii. Ja tylko wyłożyłem czytelnikom swoją, podzielając zresztą kilka z Twoich sądów, szczególnie ten o tandetnych plastikach. Jednak całościowe wrażenie o myszy mam jak najbardziej pozytywne.
SebZMC (2014.03.04, 16:13)
Ocena: 0
Wpakowanie Avago 9800 nic nie da, tracer pozostanie tracerem. Jak dla mnie ta marka nie powinna istnieć.
Zaloguj się, by móc komentować