Samsung Gear S3 – test smartwatcha, w którym Samsung naprawił to, co sam wcześniej popsuł

Paweł Pilarczyk
Paweł Pilarczyk

Miałem okazję poużywać przez kilka dni najnowszego smartwatcha Samsung Gear S3. Jako że od kilku miesięcy noszę na nadgarstku model Gear S2, była to dla mnie świetna okazja do tego, by przekonać się, jakie zmiany poczynił Samsung w swoim najnowszym gadżecie. Tych z Was, którzy nie czytali moich wrażeń z użytkowania Samsung Gear S2, zapraszam do lektury mojego wpisu na jego temat. Znajomość tego modelu oraz jego poprzednika, Gear S, będzie bowiem kluczowa w ocenie najnowszego Gear S3.

Przeczytaj całość
Kingston MobileLite Wireless G3, czyli przenośny czytnik pamięci flash + powerbank

Kamil Homziak
Kamil Homziak

Kingston MobileLite Wireless G3 to urządzenie, które ciężko przypisać do konkretnej kategorii mobilnych gadżetów. Jak jednak sugeruje sama nazwa, chodzi przede wszystkim o zastosowania mobilne. Czy jednak faktycznie warto zastąpić kilka urządzeń jednym nowym?

Przeczytaj całość
Coolpad Big Boy, czyli test pojemnego banku energii

Kamil Homziak
Kamil Homziak

Big Boy to pojemny i tani power bank produkcji Coolpada. Urządzenie wyposażono w dwa porty USB, ogniwo o pojemności 10400 mAh, a to wszystko już za 79 zł.

Przeczytaj całość
Moto 360 po raz drugi

Mieszko Krzykowski
Mieszko Krzykowski

Pierwsza generacja Moto 360 była bardzo ważna dla rozwoju sprytnych zegarków opartych na platformie Android Wear, ponieważ był to pierwszy gadżet tego typu, któremu nie można było odmówić klasy i który spokojnie można było założyć do bardziej formalnych ciuchów. Dzięki (prawie) okrągłej kopercie i cienkim ramkom pierwsza wersja Moto 360 przez długi czas była najlepiej wyglądającym smartwatchem.

Przeczytaj całość

Rok 2016 podobno ma być rokiem VR. Przedsprzedaż pierwszych okularów wirtualnej rzeczywistości już ruszyła (do rąk pierwszych nabywców trafią dopiero za kilka miesięcy). Miałem okazję wypróbować najnowszą wersję zarówno Oculus Rift, jak i HTC Vive w kilkunastu demach technologicznych i chciałbym przedstawić swoje odczucia. Podkreślam, że chodzi o odczucia, ponieważ części nie mogę poprzeć liczbami czy też pomiarami. Mimo wszystko mam już pewien pogląd na to, jak VR będzie wyglądać w 2016 roku.

Przeczytaj całość
Samsung Gear S2 kontra Gear S - mały i klasyczny, czy duży i futurystyczny?

Paweł Pilarczyk
Paweł Pilarczyk

Przy okazji sierpniowej prezentacji telefonów Galaxy S6 Edge+ oraz Note 5 Samsung pokazał teaser swojego najnowszego smartwatcha, modelu Gear S2. To wtedy dziennikarze po raz pierwszy zobaczyli, że następny zegarek Samsunga będzie miał już nie kwadratową, a okrągłą kopertę, a na dodatek wokół ekranu pojawi się obrotowy pierścień, którym nawiguje się po aplikacjach, zoomuje mapy czy przewija tekst.

Przeczytaj całość

Bycie geekiem technologicznym ma wiele zalet i nawet jeśli znajomi razem ze mną nie odczuwają egzaltacji na myśl o prędkości zapisu 2,1 GB/s nośnika SSD to bardzo często racjonalizuję sobie zakup kolejnych (niezbędnych, a jakże!) elektronicznych gadżetów powołując się na ów syndrom. Sumienie trochę spokojniejsze, debet na koncie jakby mniejszy, a ja mam nową zabawkę. Niedawno w moje ręce trafiły bezprzewodowe słuchawki Jabra Sport Pulse. Kosztują 800 zł i potrafią naprawdę sporo. I, jako biegacz, zakochałem się w nich.

Przeczytaj całość

Leef iBRIDGE to jeden z tych gadżetów, na które nie zwraca się uwagi. Tak po prostu. Do czasu jednak. W końcu nadchodzi taki dzień, lub konkretna sytuacja, która wymaga określonych rozwiązań co by sobie życie ułatwić, nie kombinować jak koń pod górę. Tak też było i tym razem.

Przeczytaj całość
ART - słuchawki, głośnik i etui. Wszystko z Bluetooth

Piotr Gontarczyk
Piotr Gontarczyk

Tablety i smartfony są z nami już trochę i wygląda na to, że raczej w najbliższej przyszłości nas nie opuszczą (albo my ich). Coraz więcej ludzi ma już nie tylko smartfona, ale i tablet, z których korzysta zamiennie - ze smartfona częściej poza domem, a z tabletu na kanapie czy w fotelu. Oba typy urządzeń pozwalają nam niemal cały czas pozostawać w kontakcie ze światem, którego częścią jest Internet. Na rynku mamy już mnóstwo tabletów i mnóstwo smartfonów. Jest w czym wybierać. Do naszej dyspozycji są też różnego rodzaju akcesoria przeznaczone dla tych urządzeń. Mamy etui, banki energii, miniaturowe klawiatury, słuchawki z mikrofonami, głośniki i wiele innych mniej lub bardziej przydatnych gadżetów.

Przeczytaj całość
Crescent Bay - Oculus Rift, wersja czwarta i najnowsza

Adam Kudelski
Adam Kudelski

W czasie odbywających się w ubiegłym miesiącu targów elektroniki konsumenckiej CES w Las Vegas firma Oculus VR dokonała pierwszej publicznej prezentacji najnowszej generacji prototypu gogli wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift. Czwarta odsłona Rifta, znana także pod nazwą kodową Crescent Bay, jest już prawdopodobnie ostatnią z wersji przedprodukcyjnych. Rozwiązanie, pokazywane od września na zamkniętych pokazach, czerpie ze swoich poprzedników, poprawia niedostatki specyfikacji oraz wprowadza kilka ciekawych nowości. 

Przeczytaj całość