Cabletech URZ0350 okiem amatora

Michał Wójcik
Michał Wójcik

Zastanawiałem się ostatnio, jak to jest mieć Smart TV. Możliwości jakie otwiera przed użytkownikami internet są imponujące, dlatego warto zadbać o odpowiednie rozbudowanie telewizora. Sam mam już leciwy odbiornik bez funkcjonalności zwanej smart, dlatego z pomocą przyszła mi przystawka Cabletech URZ0350. To urządzenie z Androidem 4.1 i dwurdzeniowym procesorem, które przyłącza się do odbiornika TV poprzez port HDMI. W tym miejscu przedstawię jej parametry i kilka wad.

Przeczytaj całość
Marka Fritz! powraca do Polski

Michał Wójcik
Michał Wójcik

Fritz! to marka firmy AVM znana na zachodzie od dawna. Na naszym rynku jest obecna od lat dziewięćdziesiątych kiedy to TP S.A. dystrybuowała urządzenia AVM służące do wdzwanianego dostępu do internetu. Sam miałem modem ISDN Fritz! osiągający zawrotną, jak na tamte czasy przepustowość 128 kb/s. I właśnie sentyment sprowokował mnie do przyjrzenia się bliżej  produktom Fritz!

Przeczytaj całość
Klawiatury i myszki ergonomiczne – konieczność, czy przerost formy?

Mieszko Krzykowski
Mieszko Krzykowski

Jeszcze nie tak dawno temu na powyższe pytanie odpowiedziałbym, że wszelkiego rodzaju ergonomiczne peryferia są zbędne (przynajmniej dla mnie). Wytyczne BHP dotyczące tego jak należy siedzieć przed komputerem uważałem za przesadzone i myślałem, że wystarczy mieć porządną myszkę i jako tako się pilnować. Ale ostatnie miesiące boleśnie przymusiły mnie do zmiany nastawienia.

Przeczytaj całość
Kieszonkowy projektor na co dzień

Michał Wójcik
Michał Wójcik

Ostatnio często muszę używać projektora, szczególnie w kontaktach biznesowych. Jestem przez to zmuszony do codziennego targania ze sobą dwóch toreb - jednej z laptopem, drugiej z dużym i ciężkim projektorem. Ale pewnego razu podpatrzyłem "na mieście" mały projektorek i mnie olśniło - nie muszę przecież dźwigać tylu ciężarów, lepiej będzie zaopatrzyć się w mały i przenośny projektor, który zmieści się do torby z laptopem! Opowiem Wam jak to rozwiązanie sprawdza się w praktyce.

Przeczytaj całość
Czy tani Tracer Headshot spełni oczekiwania graczy?

Michał Wójcik
Michał Wójcik

Skoro dowiedzieliśmy się już, że poziom gry w Quake Live jest wprost proporcjonalny do mocy posiadanego zasilacza, to teraz czas sprawdzić co jest zależne od jakości myszy. Ale spokojnie, chyba nie 'skill', bo niezależnie od tego jaką macie mysz, to i tak nie macie szans w starciu z redakcyjnym kolegą Łukaszem. True story...

Przeczytaj całość
Oculus Rift – testowaliśmy go na targach MSPO Kielce!

Radosław Stanisławski
Radosław Stanisławski

Na tegorocznych targach Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego oprócz czołgów, samolotów, karabinków i wielu innych zabawek dla „dużych chłopców” udało mi się wypatrzyć… polskiego producenta laptopów, firmę X-NOTE. Z pozoru zupełnie niezwiązana z wojskowością marka obok ultrarealistycznego symulatora pola walki VBS2 (jeśli uważasz, że ArmA jest mało realistyczna, to seria VBS2 jest dla Ciebie!)  zademonstrowała coś, czego chyba nikt w takim miejscu by się nie spodziewał: okulary Oculus Rift w wersji deweloperskiej.

Przeczytaj całość
Tracer Headshot: Galeria

Michał Wójcik
Michał Wójcik