Ależ to był rok

Adrian Kotowski
Adrian Kotowski

W ciągu minionych 12 miesięcy w branży IT działo się sporo ciekawych rzeczy. Fani sprzętu komputerowego w końcu doczekali się sensownej konkurencji na rynku procesorów, ale równocześnie z niepokojem patrzyli, jak dużo dzieli obecnie największych producentów GPU. PC nadal nie umarł, a wieszczenie kolejnego roku Linuksa znowu się nie sprawdziło. No i kupiłem Xboksa One, którego kupić nie planowałem.

Przeczytaj całość
Wróciłem z Paryża, prosto z Legion GTX Challenge

matekmz
matekmz

W dniach 18–19 listopada w Paryżu odbyły się zawody e-sportowe GTX Challenge, które w tym roku powstały przy współpracy trzech firm: francuskiego oddziału Nvidii, Lenovo oraz ESL France. Pojechałem tam jako jedyny przedstawiciel polskich mediów i miałem przyjemność zagrać z chłopakami w jednej z konkurencji. Główną nagrodą były wydajne karty graficzne i laptopy, które członkowie zwycięskiej drużyny mają rozdać swoim fanom.

Przeczytaj całość
MWC 2017 – trendy i najważniejsze produkty (moja opinia)

Paweł Pilarczyk
Paweł Pilarczyk

W Barcelonie dobiegają właśnie końca targi Mobile World Congress (MWC). To miejsce, gdzie producenci technologii – głównie mobilnych, ale nie tylko – pokazują swoje najnowsze pomysły i produkty. Choć w tym roku zabrakło jakiegoś rewolucyjnego rozwiązania i dla niektórych impreza mogła się wydawać nawet nudna, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych trendów. Poniżej kilka słów o najważniejszych – moim subiektywnym zdaniem.

Przeczytaj całość

Odchodzę! Najmilsi - to były długie 3 lata, gdy mogłem ferować wyrokami podczas recenzji sprzętów, a i tak najczęściej użytkownicy z komentarzy wiedzieli ode mnie lepiej. Kończę z PCLabem (i Komputer Światem), bo kto się nie rozwija, ten się cofa, więc czas spróbować czegoś nowego! Zapraszam do Mordoru - na Domaniewskiej 52 zwalnia się biurko. Mamy darmowe jabłka. I korpo laptopy z rodziałką 1366x768 i matrycą TN.

Przeczytaj całość

Serwis ithardware.pl to młody portal o sprzęcie komputerowym. Pewno niewielu z Was go zna - ja osobiście dowiedziałem się o nim z 2 tygodnie temu. Dlaczego o nim piszę? Bo dziś kolejny już raz stało się coś o czym "ludzie z branży" wiedzą od dawna - natomiast czytelnicy niekoniecznie. Do rzeczy...

Przeczytaj całość
Nienawidzę Microsoftu, AMD, smug kondensacyjnych i MP3

Piotr Gontarczyk
Piotr Gontarczyk

Dzień dobry!

Tu Wasze sumienie. Kochaliście Microsoft, prawda? No, cóż, przynajmniej niektórzy. Windows 10 Mobile okazuje się być produktem dla wybranych, wbrew wcześniejszym zapowiedziom Microsoftu. Pamiętacie? Przypominacie sobie, najukochańsi hejterzy, jak rzucaliście się na wszystkie strony, gdy pod newsami, czy paroma wpisami na blogu ostrzegałem przed tym, że Microsoft to firma kompletnie nieobliczalna i nieprzewidywalna?

Przeczytaj całość

Ubuntu tylko 64- bitowe

LibreOffice 5.1 wydane

Master of Orion będzie dostępny oficjalnie dla Linux-a

Vulcan kontra DirectX

Przeczytaj całość
[DH] Banito, pierwszy i ostatni rodak który był mistrzem świata w grze Need For Speed.

[DH] Banito
[DH] Banito

Urodziłem się w latach siedemdziesiątych. W trakcie uczęszczania do szkół podstawowych przeważnie przesiadywałem w salonach gier grając na arcade automatach. Gdy już rodzice mieli dość ciągłego wydawania pieniędzy na żetony do automatów został nabyty 8 bitowy komputer Commodore 64...

Przeczytaj całość
Wrażenia z finału IEM Katowice 2015

Mateusz Brzostek
Mateusz Brzostek

Zawody Intel Extreme Masters odbyły się w Katowicach dopiero trzeci raz, ale już są widziane jako stałe, coroczne wydarzenie. Nic dziwnego, skoro co roku biją rekordy popularności, czego nie można powiedzieć o wielu znanych polskich i światowych imprezach (przychodzą na myśl PGA czy CeBiT). 

Przeczytaj całość

Marzec w kalendarzu każdego informatyka – zarówno początkującego, jak i bardziej zaawansowanego, powinien zając szczególne miejsce. To właśnie wtedy, w dniach 12-14 marca 2015 roku, w Hali Sportowo-Widowiskowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, odbędzie się 11 edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego. Wstęp jest całkowicie bezpłatny, a wyniesione z niego wiedza i umiejętności – bezcenne.

Przeczytaj całość