Odchodzę! Najmilsi - to były długie 3 lata, gdy mogłem ferować wyrokami podczas recenzji sprzętów, a i tak najczęściej użytkownicy z komentarzy wiedzieli ode mnie lepiej. Kończę z PCLabem (i Komputer Światem), bo kto się nie rozwija, ten się cofa, więc czas spróbować czegoś nowego! Zapraszam do Mordoru - na Domaniewskiej 52 zwalnia się biurko. Mamy darmowe jabłka. I korpo laptopy z rodziałką 1366x768 i matrycą TN.

Przeczytaj całość
Zrozumieć iPada Air

Mieszko Krzykowski
Mieszko Krzykowski

Apple to firma o niebywałym potencjale. Żaden inny producent gadżetów nie ma takiej kontroli nad oprogramowaniem i podzespołami swoich urządzeń. A nawet jeśli jakiś konkurent ma zbliżoną moc sprawczą (najbliżej tego jest Samsung), to i tak nie potrafi wykorzystać tego w taki sposób jak „jabłkoludki”. Ta kontrola często prowadzi do tego, że choć nie jestem wielkim fanem tej marki i nie przepadam za iOS, to biorąc do ręki nowe iCośtam mam wrażenie obcowania ze swoistym dziełem sztuki inżynierii, przy którym współpracowało mnóstwo osób z głowami na karku, a nie z nie trzymającym się kupy zlepkiem komponentów wysokiej klasy. iPad Air opowiada podobną historię, ale zacząłem mieć wrażenie, że w tej opowieści znikła gdzieś nutka nieprzewidywalności i artyzmu, którą zastąpiono operą solidnego rzemieślnictwa.

Przeczytaj całość
ZOOM.ME - czy ramka cyfrowa za 250 zł ma sens?

Daniel Kukieła
Daniel Kukieła

Nieco ponad miesiąc temu na rynek trafiła ramka cyfrowa ZOOM.ME. Okres świąteczny, jak wiecie, sprzyja rozmyślaniu nad prezentami. Zachęcony ceną i opiniami postanowiłem kupić tą ramkę cyfrową właśnie jako prezent. Czy było warto? Tak, ale... Ale o tym dalej.

Przeczytaj całość
Znowu mamy rok Linuksa?

Piotr Gontarczyk
Piotr Gontarczyk

Steam na Linuksie, yay, yay, fap, fap, fap, świat nas pokocha! Spójrzcie rzeczywistości prosto w oczy, o Wybrańcy Świata, użytkownicy Linuksa. Możecie się cieszyć malutkim zwycięstwem, ale ostatecznie Wasze marzenia o ekspansji pingwina zmiażdży Apple, Google i Microsoft.

Przeczytaj całość

Człowieczeństwo dla ludzkości! Tym sloganem Cannonical zachęciło setki deweloperów do stworzenia najbardziej rozpoznawalnego projektu Ubuntu- systemu operacyjnego opartego o Debianie, dostępnego dla szerokich mas.
Od wydania 14.04 LTS, możemy mówić o ładnym, stabilnym systemie, który gdyby nie uprzedzenia i toporność obsługi interfejsu Unity, stałby się świetnym wyborem dla maszyn z starym XP. Czy zatem Ubuntu ma realną szansę podbić nasze komputery?


Przeczytaj całość

Tyle się mówi o jeżdżeniu komunikacją zbiorową, o opłacalności tegoż, hejtuje się użytkowników samochodów, ale nie tylko – zależy gdzie spytacie.  Po przeprowadzce firmy ze starej lokalizacji na nową i trzech dniach jeżdżenia sam byłem bliski porzuceniu ukochanego samochodu na rzecz komunikacji zbiorowej.

Trzeba Wam wiedzieć, że w moich ustach to nie byle co. Odkąd mam prawo jazdy i samochód, czyli od 2003 roku, jeżdżę komunikacją miejską dosłownie kilka razy w roku. Zawsze wiąże się to jedynie z niemożnością prowadzenia w stanie wskazującym.

Przeczytaj całość
Zaplanowana śmierć Windows XP

karak_
karak_

Windows XP niczym wysłużony i niechciany emeryt spychany jest w zapomnienie. Czy nikt już nie pamięta o jego drugiej młodości?

Przeczytaj całość
Zamieszanie z wersjami Galaxy S 4

Mieszko Krzykowski
Mieszko Krzykowski

Zapewne wszyscy już wiecie, że w sprzedaży będą dwie wersje Samsunga Galaxy S 4 – jedna z nich ma mieć czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdradon 600 taktowany zegarem 1,9 GHz i z układem graficznym Adreno 320 (jest ona oznaczona jako GT-I9505), a drugi ma mieć wyczekiwanego mocarnego Exynosa Octa (oznaczona jako GT-I9500). Do tej pory myślałem, że obie wersje są wyposażone w LTE i Polska tradycyjnie dostanie tę bardziej „globalną” wersję z Exynosem. Moje oczekiwania okazały się jednak... błędne.

Przeczytaj całość
Zamawiamy dziwne rzeczy w dziwnych miejscach, czyli filtry powietrza do obudów z... RPA

Mieszko Krzykowski
Mieszko Krzykowski

Filtry powietrza w obudowach już dawno przestały być luksusem i śmiało można powiedzieć, że w trochę droższych konstrukcjach powinny one szczelnie zasłaniać wszelkie otwory, przez które do ich wnętrza może się dostawać kurz. Ale czasem (czy to z powodów finansowych, czy też estetycznych) kupuje się obudowę, w której takich „uszczelnień” brakuje. Pół biedy, jeśli wszelkiego rodzaju wloty powietrza mają regularne kształty i rozmiary, bo wtedy można po prostu skorzystać z oferty różnych producentów filtrów. Jednak nie zawsze jest to możliwe.

Przeczytaj całość

Wentylator do obudowy komputera to prosta część mająca zasysać chłodne powietrze do niej lub wyrzucać z niej nagrzane powietrze. I choć wydawało by się że w tym zakresie wszystko już wymyślono, i nic nas już nie zaskoczy - to jednak czasem na rynek trafia coś bardziej oryginalnego.

Przeczytaj całość