Lumia 925 - Nokia w pełnej krasie - recenzja

Aleksander Kiszniewski
Aleksander Kiszniewski

Nokia Lumia 925 nie jest już smartfonem nowym, jej premiera miała miejsce w połowie maja, a debiut rynkowy chwilę później. Niestety, do naszego kraju dotarła ona ze sporym opóźnieniem, oficjalna sprzedaż rozpoczęła się dopiero pod koniec września, natomiast jedynym operatorem, który obecnie ma tego smartfona w swojej ofercie, jest Orange*. Skąd to opóźnienie i brak zainteresowania? Czy coś w tym telefonem jest nie tak? Po tygodniu spędzonym z urządzeniem, śmiem twierdzić, że jest wręcz przeciwnie.

Przeczytaj całość
Android L – garść wstępnych testów

Mieszko Krzykowski
Mieszko Krzykowski

Pierwsza wersja Androida L jest z nami już od ponad 3 tygodni i przez ten czas próbowałem się przyzwyczaić do wprowadzonych nowości i sprawdzić, czy zapowiadane poprawki szybkości działania systemu i czasu pracy na akumulatorze są już widoczne, czy na zobaczenie ich w pełnej krasie trzeba jeszcze trochę poczekać. Wyniki są na razie dość... mieszane.

Przeczytaj całość

Jestem użytkownikiem Xperii Z1. I dobrze nam ze sobą ;) Kiedy więc zaproponowano mi sprawdzenie jak dużym krokiem do przodu jest jej następca, czyli Xperia Z2, zacząłem się lekko obawiać, czy moja Z-jedynka nie straci w moich oczach na tyle, że będę chciał ją szybko wymienić na nowszy model. No ale oczywiście ciekawość wzięła górę...

Przeczytaj całość

Folie ochronne? Ktoś jeszcze tego używa? Nie wymarły one wraz z dyskietkami i użytkownikami je pamiętającymi? Otóż nie i powiem więcej: folie ochronne na smartfony i tablety są obecnie naprawdę dobre i w niczym nie przypominają rozwiązań sprzed kilku(nastu) lat, które pogarszały jakość obrazu, łatwo się rysowały, a montaż bez pęcherzyków powietrza graniczył z cudem. W ręce kilku osób z redakcji trafiły folie 3mk i po przeszło trzech miesiącach użytkowania chcemy podzielić się naszymi wrażeniami. Nie zabraknie opinii folioentuzjastów jak i foliosceptyków.

Przeczytaj całość

Rzadko zdarza się sytuacja w której Polska marka była tak mocno rozpoznawalna jak właśnie Neostrada. Neostrada stała się wręcz kultowym sposobem dostępu do internetu, i najszerzej dostępnym - w końcu wymaga tylko analogowej linii telefonicznej i ..... wolnej pary przewodów do najbliższego stopnia komutacyjnego (który ze względów technicznych musi być wyprowadzony z centrali poprzez światłowód). To właśnie to ostatnie powoduje, że na dostęp do Neostrady niektórzy czekają nawet latami. 

Przeczytaj całość
Pierwsze starcie z BlackBerry Z10

Mieszko Krzykowski
Mieszko Krzykowski

Moje pierwsze wrażenia z użytkowaniem BlackBerry Z10 były pozytywne, ale dość powierzchowne, przez co nie mogłem się doczekać swojego egzemplarza testowego. W piątek mogłem zacząć zabawę na poważnie i sprawdzić, czy inność tego „kanadyjczyka” da się okiełznać i czy jest praktyczna, a nie tylko czymś w rodzaju sztuki dla sztuki, która ma być inna, głównie po to żeby była inna. Sprawdziłem jak sprawuje się nowy system w porównaniu do popularnego Androida. Po dwóch dniach zaczyna mi się formułować pewien wniosek: widać promyk nadziei, ale do ideału jest jeszcze daleko.

Przeczytaj całość
ASRock M8 – pomysł na minimegakomputer

Radosław Stanisławski
Radosław Stanisławski

Fanów wydajnych komputerów do gier w małych obudowach ciężko przekonać do powrotu do używania komputerów "tradycyjnej" wielkości. Praktyka pokazuje, że komputery tego typu najlepiej budować jest od podstaw, samemu. Zabawa wymaga nieco więcej czasu, zachodu i środków na wysyłkę sprzętu z różnych sklepów (często zdarza się, że niektóre podzespoły mITX dostępne są tylko w niektórych sklepach) ale daje mnóstwo satysfakcji. Dziś mały "rzut oka" na zestaw do samodzielnego montażu mini-ITX ASRock M8, czyli zestaw płyty głównej, zasilacza i obudowy. Obudowy która moim skromnym zdaniem jest jedną ze zdecydowanie najładniejszych skrzynek na rynku.

Przeczytaj całość
Sony Xperia Z3 Compact – rzeczy, które poprawiono i rzeczy, które zepsuto

Mieszko Krzykowski
Mieszko Krzykowski

Sony Xperia Z3 Compact to jeden z najbardziej wyczekiwanych przeze mnie tegorocznych smartfonów. Przede wszystkim dlatego, że pierwsza generacja skurczonego flagowca Sony bardzo przypadała mi do gustu i przyniosła ze sobą powiew świeżego powietrza w świecie wypełnionym coraz większymi słuchawkami i ich mocno zawodzącymi wersjami mini. Po drugie, chciałem zobaczyć, czy japońscy projektanci potrafią się uczyć na błędach i czy wyłapią pewne irytujące niedoróbki występujące w oryginalnym modelu.

Przeczytaj całość
Karta pamięci do 4K w smartfonie: czy szybsza znaczy lepsza?

Mieszko Krzykowski
Mieszko Krzykowski

Większość osób w ogóle nie zastanawia się nad tym jak szybka (albo wolna) zamontowana w telefonie karta pamięci i woli wybrać tę pojemniejszą, od tej sprawniejszej. Ale za rogiem czai się „era 4K”, a z nią wiąże się znaczny wzrost rozmiarów plików wideo, także tych nagrywanych za pomocą naszych kieszonkowych komputerów. Z tego powodu producenci nośników danych zaczęli oznaczać swoje produkty z wyższej półki jako „gotowe na UHD” i zachęcają do pójścia w szybkość, a nie ilość wolnego miejsca, bo bez tego ponoć ma być źle.

Przeczytaj całość
ChatSim - komunikatory internetowe w roamingu za 50 złotych na rok

Paweł Pilarczyk
Paweł Pilarczyk

Z targów CES przywiozłem ciekawy gadżet - kartę SIM oferującą ograniczony dostęp do internetu (tylko komunikatory) w roamingu (150 państw), za zryczałtowaną opłatę w wysokości 12 euro (ok. 52 zł przy obecnym kursie) za cały rok - wychodzi średnio niecałe 4,50 zł miesięcznie.  W tej cenie możemy niemal na całym świecie korzystać z Facebook Messengera,  WhatsApp, Telegram i kilku innych komunikatorów.  To idealne i tanie rozwiązanie dla tych, którzy często podróżują po świecie.

Przeczytaj całość