Zabrałem się za kable sieciowe. Tak, niniejszy wpis jest w istocie testem konkretnego produktu - Harmonix X-DC2F. Ale żeby było zabawniej, poprosiłem trzech redakcyjnych kolegów o pomoc. Działo się, zaręczam.

Przeczytaj całość
Kupiłem Fiata Multiplę

Paweł Pilarczyk
Paweł Pilarczyk

Kupiłem samochód uznawany za jedno z najbrzydszych aut w historii – Fiat Multipla. Z premedytacją wybrałem model pierwszy, przed „liftem”. Gdy „pochwaliłem” się tym faktem na fejsie, mój wpis wzbudził wśród znajomych ogromne emocje, a mnie pytano: „Czemu Multipla?!”. Postanowiłem, że podzielę się moimi spostrzeżeniami na temat tego pojazdu i wyjaśnię, czemu zdecydowałem się na zakup tak kontrowersyjnego auta.

Przeczytaj całość

Smartfonowe szaleństwo w pełni, rynek zalewają kolejne serie Xperii, galaktycznych esek i jabłkofonów. Są to telefony popularne, zwykle bardzo solidne - ale nie każdy chce wydawać na jakby nie było gadżet elektroniczny niemalże średniej krajowej. Dlatego też tańsze telefony wciąż mają swoje miejsce na rynku. Zwłaszcza od kiedy cena Nexusów przestała być atrakcyjna, a tanie serie Moto E i Moto G przeniosły się na wyższe pułap cenowe. Dzisiaj chciałbym podzielić się z Wami wrażeniami z użytkowania trzech niedrogich telefonów ARCHOS.

Przeczytaj całość
Galaxy S5: ofiara popularności smartfonów Samsunga?

Mieszko Krzykowski
Mieszko Krzykowski

Jedna z najbardziej podstawowych zasad rządzących światem mówi, że im coś jest popularniejsze i ma bardziej oddanych fanów, tym większa i bardziej oddana jest grupa przeciwników tego czegoś (zabrzmiało to prawie jak socjologiczna wersja trzeciej zasady dynamiki ;)). Zabawnie bardzo widać to w komentarzach pod publikacjami o Samsungu Galaxy S5, w których bardzo często padają słowa zawód, kotlet, nic nowego itp. Czy słusznie? Moim zdaniem nie do końca, ale też zupełnie się nie dziwię, że takie głosy się pojawiają.

Przeczytaj całość
McDonald's Słupsk, czyli rak gratis

Piotr Gontarczyk
Piotr Gontarczyk

Wczoraj w słupskim McDonald's. Poprosiłem kierowniczkę zmiany i zapytałem wprost, co to jest? Kierowniczka zmiany odparła "nie mam pojęcia". Dodała po chwili , "aa, to grill właśnie myjemy". Pic w tym, że wcześniej robiąc to zdjęcie przyuważyłem jedną z ekspedientek obserwującą mnie i nagle znikającą zza lady. Dla mnie ewidentne było to, że na "kuchnię" dotarła wieść. Do pani kierowniczki dopiero po paru minutach edukacji z podstaw gastronomicznych dotarło, że to jest po prostu prokurator.

Przeczytaj całość

O tym że transmisja danych i pakiety internetowe to największe pole dla operatorów do skubania nieuważnych lub niekumatych klientów wiadomo nie od dziś. Każdy kto kiedyś miał telefon na abonament wie jak bardzo można się przejechać na ograniczonych pojemnościowo czy czasowo pakietach internetu. W momencie gdy przychodzi wysoki rachunek zwykle jest tak że musimy go zapłacić, a dopiero potem ewentualnie myśleć o zasadności złożenia jakiejś reklamacji...

Przeczytaj całość

Niedawno pisałem tutaj o nju. mobile. Oferta była ciekawa, i troszkę nawet rewolucyjna. Play odpowiedział na nią bardzo szybko, ofertą Red Bull mobile No limits. Obie te opcje miały swoje zalety, i wady. Największą była chyba oferta na kartę. Oferta Play dotyczyła tylko opcji abonamentowej, zaś oferta na kartę nju. mobile jest nieco skomplikowana i zawiła (usługa ograniczająca cenę usług - na dodatek płatna, i trzeba ją włączać co tydzień). Potem do wyścigu dołączył też T-Mobile z ofertą Heyah non-stop, ale niestety tylko w opcji abonamentowej. Ale wczoraj Play wykonał milowy krok jeśli chodzi o usługi telekomunikacyjne na kartę w Polsce

Przeczytaj całość
Mac Pro Late 2013

Filip Czechowski
Filip Czechowski

Tak, jestem makowcem. :-) Od 98 roku, kiedy wykonałem pierwszą pracę na Mac'u i okazało się, że komputer z systemem mogą być niewidzialne dla użytkownika. Próby powrotu do Windows okazały się nierealne. Nie ma się co rozpisywać, bo jest to powszechnie znana, zdiagnozowana i udokumentowana jednostka chorobowa. Podobno pierwsze objawy da się jeszcze leczyć gigahercami i innymi CUDAmi, a nawet opensourcem. Dla mnie jednak jest już za późno. Nie podejmuję również dyskusji o „wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocnymi”, tym bardziej, że oponenci opierają swoje zdanie w większości na mitach a nie na realnym doświadczeniu w długotrwałej pracy w środowisku OS X. Nie o tym zresztą będzie. Będzie o moich upodobaniach i tym, czy jest to atrakcyjna propozycja Apple dla mojej pracy przy retuszu zdjęć i DTP.

Przeczytaj całość

Na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy znalazło się całkiem sporo osób, które pytały mnie, co można zrobić w sprawie uszkodzonych słuchawek, w niektórych przypadkach czy coś jeszcze w ogóle da się zrobić bez konieczności wydawania pieniędzy po raz kolejny. Okazało się, że nie taki diabeł straszny, jak go malują. Chodziło o kilka różnych typów tych produktów i większości z pytających udało mi się pomóc, doradzić. Stąd niniejsze bazgroły, enjoy.

Przeczytaj całość
Sony Xperia Z3+, czy Z3-?

Mieszko Krzykowski
Mieszko Krzykowski

Nazwa Xperia Z3+ sugeruje, że mamy do czynienia z poprawioną Xperią Z3. Ale czy faktycznie ją dostaliśmy? W praktyce okazuje się, że „poprawiona” Xperia Z3 nie tylko tak naprawdę niewiele poprawia, ale też do znanych problemów poprzedników dorzuca zestaw nowych. Jeśli tak ma wyglądać plan Sony na rozwój swoich smartfonów, to stawiam paczkę żelek, że on nie wypali...

Przeczytaj całość