Silverstone Tundra TD02-SLIM – wydajność i kompatybilność w jednym

Kamil Homziak
Kamil Homziak

TD02-SLIM Silverstone’a to bezobsługowe chłodzenie cieczą typu all-in-one. To niskoprofilowa (tylko 37 mm grubości) wersja modelu TD-02, która ma zaoferować dobry kompromis pomiędzy wydajnością, a zajmowaną przestrzenią, co jest ważne szczególnie w niewielkich obudowach mATX lub ITX. Udało się?

Przeczytaj całość
Świat lamentuje, a ja się cieszę, czyli co z tego wynika, że Opera przerzuca się na WebKita

Eryk Napierała
Eryk Napierała

Od momentu zaprezentowania nowej, opartej na WebKicie Opery dla smartfonów i tabletów, w powietrzu wisiało pytanie, czy Norwedzy porzucą rozwijany do tej pory silnik Presto także w desktopowej wersji przeglądarki. Na początku tygodnia otrzymaliśmy od zespołu deweloperskiego twierdzącą odpowiedź, co oznacza, że w niedalekiej przyszłości trzy z pięciu przeglądarek o znaczącym udziale w rynku będą oparte na silniku rozwijanym głównie przez Apple i Google. Czy to dobrze? Jako webdeweloper i wieloletni użytkownik Opery na PC-ie podchodzę do tej zmiany bardzo entuzjastycznie.

Przeczytaj całość

Wczoraj Piła dał mi metaforycznie po gębie. Czekałem na pclabowe blogi już długi czas i w pewnym momencie stwierdziłem, że ta chwila nigdy nie nastąpi. Dlaczego? Bo chyba nikt nie był gorliwym zwolennikiem takiej nowości. Mówię tutaj zarówno o czytelnikach (w domyśle) jak i redakcji (dosłownie). Co prawda nie bywałem w niej zbyt często, ale nigdy nie słyszałem okrzyków radości oraz euforii. Być może oprócz wspomnianego naczelnego, ale gdybyście go poznali, to wiedzielibyście, że to człowiek podchodzący entuzjastycznie do wszystkiego.

Przeczytaj całość

Dan Wright to postać dobrze znana i ceniona w światku dobrego sprzętu audio, nie bez powodu. Rozgłos zyskał dzięki opartym na lampach modyfikacjom odtwarzaczy firm Oppo i Sony. Przeróbki były znaczne, obejmowały nawet osobne zasilanie, oczywiście autorstwa rzeczonego Amerykanina. Szybko okazało się, że ów konstruktor ma znacznie więcej do pokazania. W 2000 roku założył firmę o nazwie ModWright, a w ofercie pojawiły się końcówki mocy i przedwzmacniacze. Zostały dobrze przyjęte przez prasę i entuzjastów. Pomimo tego, że część z konstrukcji Dana jest oparta na tranzystorach to widać, że ciągnie go do lamp. Jeszcze do niedawna w ofercie ModWrighta nie było żadnego źródła, ten stan rzeczy zmienia konwerter c/a o nazwie Elyse. Oczywiście z bańkami próżniowymi na pokładzie. Kosztuje 28 000 zł. Smacznego.

Przeczytaj całość
Philips 298P4QJEB - mocno panoramiczne (21:9) 29 cali

Kamil Homziak
Kamil Homziak

Choć w kontekście wyświetlaczy marka Philips kojarzy się raczej z telewizorami, to w swojej ofercie ma też całą gamę monitorów. Jak w testach wypada model o wdzięcznej nazwie 298P4QJEB?

Przeczytaj całość

Prywatność, zabezpieczenia, phishing, wirusy, trojany, bankowość internetowa - to hasła dość modne od dłuższego już czasu zarówno w przypadku producentów wszelkiego rodzaju zabezpieczeń jak i wielu użytkowników. Jednym z producentów tego typu oprogramowania jest firma F-Secure której dwa rozwiązania mogłem w ostatnim czasie obejrzeć z bliska. Są to F-Secure Freedome oraz F-Secure SAFE.

Przeczytaj całość

Fani Left 4 Dead i Warhammera siedzieli ostatnimi czasy jak na gwoździach. Nic dziwnego, zapowiadał się cholernie smakowity kawałek kodu zarówno dla jednych, jak i drugich. Tak przynajmniej sugerowały zdjęcia, fragmenty rozgrywki, no i atmosfera ogólnie. Nadszedł czas osądzić, co sobą reprezentuje Warhammer: End Times - Vermintide. Zaliczam się do grona fanów młotka. Nie czterdziestki, ale właśnie podstawowego, brudnego, średniowiecznego i krwawego. Nie mogłem sobie odmówić tej przyjemności.

Przeczytaj całość
Silverstone Primera PM01 – test futurystycznej obudowy z wyższej półki

Kamil Homziak
Kamil Homziak

Primera to nowa seria obudów Silverstone. Model PM01 to duża konstrukcja ATX o futurystycznym kształcie, nastawiona na wysoki przepływ powietrza (4 wentylatory 140 mm).

Przeczytaj całość

Marzec w kalendarzu każdego informatyka – zarówno początkującego, jak i bardziej zaawansowanego, powinien zając szczególne miejsce. To właśnie wtedy, w dniach 12-14 marca 2015 roku, w Hali Sportowo-Widowiskowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, odbędzie się 11 edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego. Wstęp jest całkowicie bezpłatny, a wyniesione z niego wiedza i umiejętności – bezcenne.

Przeczytaj całość

Nie jestem jakimś szczególnym fanem Total Wara, nigdy nie byłem. Większość z gier tej serii jest w moim odczuciu po prostu w porządku, ale nie są w stanie przykuć mnie do monitora na dłużej niż to konieczne. Co innego Warhammer, chłonę wszystko co z nim związane niczym gąbka. Obawiałem się mariażu tego konkretnego uniwersum z tą konkretną serią, ale niepotrzebnie. Total War: Warhammer jest świetny.

Przeczytaj całość