Prywatność, zabezpieczenia, phishing, wirusy, trojany, bankowość internetowa - to hasła dość modne od dłuższego już czasu zarówno w przypadku producentów wszelkiego rodzaju zabezpieczeń jak i wielu użytkowników. Jednym z producentów tego typu oprogramowania jest firma F-Secure której dwa rozwiązania mogłem w ostatnim czasie obejrzeć z bliska. Są to F-Secure Freedome oraz F-Secure SAFE.

Przeczytaj całość

Marzec w kalendarzu każdego informatyka – zarówno początkującego, jak i bardziej zaawansowanego, powinien zając szczególne miejsce. To właśnie wtedy, w dniach 12-14 marca 2015 roku, w Hali Sportowo-Widowiskowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, odbędzie się 11 edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego. Wstęp jest całkowicie bezpłatny, a wyniesione z niego wiedza i umiejętności – bezcenne.

Przeczytaj całość
Silverstone Primera PM01 – test futurystycznej obudowy z wyższej półki

Kamil Homziak
Kamil Homziak

Primera to nowa seria obudów Silverstone. Model PM01 to duża konstrukcja ATX o futurystycznym kształcie, nastawiona na wysoki przepływ powietrza (4 wentylatory 140 mm).

Przeczytaj całość

Nie jestem jakimś szczególnym fanem Total Wara, nigdy nie byłem. Większość z gier tej serii jest w moim odczuciu po prostu w porządku, ale nie są w stanie przykuć mnie do monitora na dłużej niż to konieczne. Co innego Warhammer, chłonę wszystko co z nim związane niczym gąbka. Obawiałem się mariażu tego konkretnego uniwersum z tą konkretną serią, ale niepotrzebnie. Total War: Warhammer jest świetny.

Przeczytaj całość
Kingston MobileLite Wireless G3, czyli przenośny czytnik pamięci flash + powerbank

Kamil Homziak
Kamil Homziak

Kingston MobileLite Wireless G3 to urządzenie, które ciężko przypisać do konkretnej kategorii mobilnych gadżetów. Jak jednak sugeruje sama nazwa, chodzi przede wszystkim o zastosowania mobilne. Czy jednak faktycznie warto zastąpić kilka urządzeń jednym nowym?

Przeczytaj całość
Noctua NH-D15S – wysoce kompatybilny, asymetryczny dwuwieżowiec

Kamil Homziak
Kamil Homziak

Noctua NH-D15S (365 zł) to nowa wersja D15, wyposażona w pojedynczy wentylator, nastawiona na maksymalną kompatybilność, nie tylko z pamięcią RAM.

Przeczytaj całość

Minęło już wiele lat od kiedy używam codziennej pracy i grania monitora LCD. Nie oznacza to jednak że swój stary monitor CRT już zezłomowałem, a wręcz przeciwnie - stoi w innym pokoju, podłączony niezłego PCta i bardzo chętnie do niego wracam. Praktyczny brak input laga, odświeżanie na poziomie 120-140 Hz (w zależności od trybu) to bardzo dobre argumenty przeciwko dzisiejszym monitorom LCD sprzedawanych w sensownych cenach.

Przeczytaj całość

Przede wszystkim chciałem podziękować Pile i całej fantastycznej drużynie redakcyjnej za możliwość ponownego spotkania na łamach PCLab. Tak jak mój kolega Qam przyznał się na swoim blogu do bycia współpracownikiem emerytowanym tak i ja jestem, można powiedzieć, współpracownikiem sporadycznym – z rzadka pojawiającym się już na stronie głównej. Aczkolwiek ze zdecydowanie mniejszym stażem niż on. 

Przeczytaj całość
Tracer Headshot: Galeria

Michał Wójcik
Michał Wójcik