Noctua NH-U14S – największy schładzacz z serii o wysokiej kompatybilności

Kamil Homziak
Kamil Homziak

U14S jest największym chłodzeniem z serii U w wariancie S, zapewniającym maksymalną kompatybilność. Pojedynczy, wysoki radiator wyposażony został w jeden wentylator NF-A14, a konstrukcję wyceniono na niespełna 300 zł.

Przeczytaj całość
Sony oficjalnie zapowiada PlayStation 4 !

Michał Wójcik
Michał Wójcik

Dzisiaj w nocy czasu polskiego w ramach PlayStation Meeting Sony zaprezentowało część informacji na temat nadchodzącej konsoli nowej generacji - PS4. Co prawda nie zaprezentowano samego urządzenia, ale mogliśmy się dowiedzieć wielu ciekawych informacji na temat konsoli nowej generacji. Konferencja obfitowała szczególnie w informacje na temat nowych tytułów, które będą dostępne nie tylko na PS4.

Przeczytaj całość
Thermalright Macho Direct, czyli nowy schładzacz z technologią HDT

Kamil Homziak
Kamil Homziak

Kolejny Macho? Tak, tym razem tańszy i z „ciepłowodową podstawą” (Heatpipe Direct Touch). Ile potrafi jednowieżowe, asymetryczne chłodzenie za 170 zł?

Przeczytaj całość
Silverstone Tundra TD02-SLIM – wydajność i kompatybilność w jednym

Kamil Homziak
Kamil Homziak

TD02-SLIM Silverstone’a to bezobsługowe chłodzenie cieczą typu all-in-one. To niskoprofilowa (tylko 37 mm grubości) wersja modelu TD-02, która ma zaoferować dobry kompromis pomiędzy wydajnością, a zajmowaną przestrzenią, co jest ważne szczególnie w niewielkich obudowach mATX lub ITX. Udało się?

Przeczytaj całość
Harlem Shake trzęsie internetami

Michał Wójcik
Michał Wójcik

Nie samymi komputerami człowiek żyje. Czytelnicy PCLaba muszą nadążać za rozwojem techniki warunkującym postęp, ale przecież nie należy zapominać o pozostałej części świata wirtualnego. Tymczasem on także się rozwija. Jeżeli tak to można nazwać. Ludzie z nudów potrafią zdziałać różne, naprawdę dziwne rzeczy... Warto w tym miejscu wspomnieć ukrytą prawdę, pamiętniki z wakacji czy rozmowy w toku. A internet podąża znanymi tylko sobie ścieżkami. A że redakcja Pclaba nigdy nie była pozbawiona poczucia humoru to ufam, że i takie ciekawostki kogoś zainteresują.

Przeczytaj całość
Świat lamentuje, a ja się cieszę, czyli co z tego wynika, że Opera przerzuca się na WebKita

Eryk Napierała
Eryk Napierała

Od momentu zaprezentowania nowej, opartej na WebKicie Opery dla smartfonów i tabletów, w powietrzu wisiało pytanie, czy Norwedzy porzucą rozwijany do tej pory silnik Presto także w desktopowej wersji przeglądarki. Na początku tygodnia otrzymaliśmy od zespołu deweloperskiego twierdzącą odpowiedź, co oznacza, że w niedalekiej przyszłości trzy z pięciu przeglądarek o znaczącym udziale w rynku będą oparte na silniku rozwijanym głównie przez Apple i Google. Czy to dobrze? Jako webdeweloper i wieloletni użytkownik Opery na PC-ie podchodzę do tej zmiany bardzo entuzjastycznie.

Przeczytaj całość
Aktualizacja, hmm?

Piotr Gontarczyk
Piotr Gontarczyk

No to sobie zainstalowałem Internet Explorera 10. Tylko Microsoft chyba twierdzi, że powinienem dokonać ważnej aktualizacji...

Przeczytaj całość

Dan Wright to postać dobrze znana i ceniona w światku dobrego sprzętu audio, nie bez powodu. Rozgłos zyskał dzięki opartym na lampach modyfikacjom odtwarzaczy firm Oppo i Sony. Przeróbki były znaczne, obejmowały nawet osobne zasilanie, oczywiście autorstwa rzeczonego Amerykanina. Szybko okazało się, że ów konstruktor ma znacznie więcej do pokazania. W 2000 roku założył firmę o nazwie ModWright, a w ofercie pojawiły się końcówki mocy i przedwzmacniacze. Zostały dobrze przyjęte przez prasę i entuzjastów. Pomimo tego, że część z konstrukcji Dana jest oparta na tranzystorach to widać, że ciągnie go do lamp. Jeszcze do niedawna w ofercie ModWrighta nie było żadnego źródła, ten stan rzeczy zmienia konwerter c/a o nazwie Elyse. Oczywiście z bańkami próżniowymi na pokładzie. Kosztuje 28 000 zł. Smacznego.

Przeczytaj całość

Wczoraj Piła dał mi metaforycznie po gębie. Czekałem na pclabowe blogi już długi czas i w pewnym momencie stwierdziłem, że ta chwila nigdy nie nastąpi. Dlaczego? Bo chyba nikt nie był gorliwym zwolennikiem takiej nowości. Mówię tutaj zarówno o czytelnikach (w domyśle) jak i redakcji (dosłownie). Co prawda nie bywałem w niej zbyt często, ale nigdy nie słyszałem okrzyków radości oraz euforii. Być może oprócz wspomnianego naczelnego, ale gdybyście go poznali, to wiedzielibyście, że to człowiek podchodzący entuzjastycznie do wszystkiego.

Przeczytaj całość
Philips 298P4QJEB - mocno panoramiczne (21:9) 29 cali

Kamil Homziak
Kamil Homziak

Choć w kontekście wyświetlaczy marka Philips kojarzy się raczej z telewizorami, to w swojej ofercie ma też całą gamę monitorów. Jak w testach wypada model o wdzięcznej nazwie 298P4QJEB?

Przeczytaj całość