Dzięki uprzejmości Blue Mobility, producenta konfigurowalnych laptopów marki Xnote, w nasze ręce wpadł wyjątkowy komputer przenośny. Mówimy tu bowiem o modelu Hyperbook, który już niedługo trafi do sprzedaży, a który został wyposażony w... (werble proszę) procesor Core i7-4750HQ z układem graficznym Iris Pro 5200!

Przeczytaj całość

Dobry układ graficzny to dopiero połowa sukcesu. Żeby bowiem w pełni wykorzystać potencjał jednostek cieniujących, ROP-ów, shaderów i megaherców, trzeba mieć w zanadrzu także porządne sterowniki. Nic więc dziwnego, że w swoich ostatnich prezentacjach Nvidia chwali się tym jak wiele pracy wkłada właśnie w oprogramowanie do swoich kart graficznych, i ile to darmowych klatek dostali użytkownicy na przestrzeni ostatnich miesięcy. AMD zresztą nie pozostaje dłużne ze swoim programem Gaming Evolved, oraz obietnicami lepszej optymalizacji dla Radeonów dzięki obecności tychże układów w nowych konsolach. Trzeba jednak pamiętać, że największym dostawcą układów graficznych nie jest ani AMD ani Nvidia. Prym wiedzie Intel, który powoli przestaje być kojarzony z rozwiązaniami nadającymi się jedynie do wyświetlania pulpitu.

Przeczytaj całość

Ostatnio miałem możliwość dłuższej pracy na tradycyjnym laptopie z ekranem dotykowym i, o zgrozo, faktycznie zdarzało mi się z niego korzystać. Nie oznacza to jednak, że świat stanął na głowie, a ja w pełni przekonałem się do tego typu rozwiązań. Pokazuje to jednak, że proceder mający na celu wmówienie konsumentom, że macane ekrany są im potrzebne, został bardzo dobrze przygotowany.

 

Przeczytaj całość

Na naszym PCLabowym blogasku nie było jeszcze porządnego offtopa, a że dziś specyficzne święto, postanowiłem wyjść przed szereg i zaserwować Wam trochę prywaty zupełnie niezwiązanej z komputerami, smartfonami, tabletami, tabletofonami i komputerotabami.

Przeczytaj całość